Giriş Ürünler Hizmetler Forum Datakent
  DATAKENT Özel Program Tasarımı

DATAKENT olarak yıllardır hizmet verdiğimiz yazılım sektöründen edindiğimiz tecrübeyle, ihtiyacınıza özel yazılım geliştirmekteyiz. Talep edeceğiniz yazılım, Windows, Mac, Linux uyumlu olabileceği gibi mobil platform olarak, iOS, Android, Windows Phone'da olabilir. Yazılımları ayrıca WEB tabanlıda geliştirebilmekteyiz. Bu bağlamda siz, size uygun olan veya talep ettiğiniz yazılıma uygun olacak platformu tercih imkanına sahipsiniz. Kısaca söylemek gerekirse, yazılım ihtiyaçlarınızı platform bağımsız çözebilmekteyiz.

Özel yazılım geliştirme sürecimiz nasıl işliyor:
Öncelikli olarak kullanıcının, bize yaptırmayı planladığı yazılım hakkında doküman sunması gerekmektedir. Sunulacak dokümanda yazılımın çalışacağı platform (web, mobil, vs...), veri tabanı moturu (Oracle, MSSQL, vs...) bilgileride sunulmalıdır.

Akabinde, uygulamaya dönüştürülecek iş hakkında detaylı bilgi verilmesi gerekmektedir. İşin tanımı, süreci, süreç içerisinde kullanılan veri giriş formları, veri giriş formlardaki alanlar ve alanların türleri (metinsel, tarihsel, karma, vs...), mevcut form'un varsa alt formları ve benzer şekilde bu form'a da ait alan ve alan türleri, kayıt aramalarda kullanılacak arama kriterleri, raporlama işlemi için kullanılacak çıktı örnekleri ve raporlama kriterleri gibi bilgilerin sunulması gerekmektedir. Sunulacak bu bilgiler ışığında, yıllardır edindiğimiz tecrübeyle kullanıcıya geri bildirim sunulmaktadır. Geri bildirim, konuyu dahada açmak için form tasarıları ve metinler içerebilmektedir. Kağıt üzerinde kullanıcı, "TALEP ETTİĞİMİZ YAZILIM TAM OLARAK BUDUR" kanısına varıncaya kadar süreç devam etmektedir. Elbette özel yazılım oluşundan ötürü, sistemde ciddi revizyon gerektirmeyen eklentiler süreç başlamasından sonra yazılıma ilave edilebilecektir. Sonrasında kullanıcıya projenin bitim tarihi ve fiyatı bildirilmektedir. Bu süreçte herhangi bir ücretlendirme veya herhangi bir talep söz konusu değildir. Onay verilmesi durumunda, iki taraf arasında sözleşme yapılmaktadır ve sözleşmeye istinaden anlaşılan fiyat üzerinden %80 faturalandırma yapılmaktadır ve proje geliştirme süreci başlatılmaktadır. Aralıklarla kullanıcıya yazılım gelişim süreci hakkında bilgi verilmekte ve örnek çıktılar gönderilmektedir. Yazılımın test öncesi sürümüde kullanıcıya sunulmakta veya sistemine kurulabilmektedir. Bu sayede kullanıcı yazılımın gelişimini takip edebilmektedir.

Keywords: özel program tasarımı, android için özel program, iOS için özel program
  Datakent | Ana Sayfa | Ücretli Programlar | Ücretsiz Programlar | Site Haberler | İletişim | Datakent Forum | Twitter | Youtube
[ DATAKENT ® Tescilli Bir Markadır. Sitedeki tüm bilgiler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. ]
[ TPE | TSE 13298 | TSE-HYB | ISO 9001:2008 ]
[ GSM: (+90) 532 587 52 30