Sayın Kullanıcı;
* datakent.com da sunulan ücretsiz yazılımlara TELEFON DESTEĞİ sunulmamaktadır. Teknik bir sorununuz olduğunda http://forum.datakent.com adresinde datakent.com da bulunan her bir yazılım için yardımlaşma bölümleri açılmıştır. Kullanmakta olduğunuz yazılım'a ait bölüme yaşadığınız sorunu/önerilerinizi konu olarak açabilirsiniz.

* Soracağınız sorular lütfen aşağıdaki sorular dışında olsun !

Soru : Programlar neden ücretsiz?
Cevap : Biraz reklam, birazda hizmet için.
 
Soru : Programların yeni sürümleri ne zaman çıkar?
Cevap : Ücretsiz sunulan programların yeni sürümleri zaman oldukça geliştirilmektedir.
 
Soru : İleriki bir zamanda ücretsiz sunulan yazılım tamamen kaldırılabilir mi?
Cevap : Kaldırılabilir, bu sebeple kullanmakta olduğunuz ücretsiz yazılımın bir kopyasını bir yerde saklayınız. ileride yazılım siteden silindiğinde elinizdeki kopyadan faydalanabilirsiniz.
 
Soru : Ücretsiz sunduğunuz yazılımda kayıt veya gün kısılaması varmıdır?
Cevap : Ücretsiz sunulan yazılımlarda kayıt limiti veya tarihsel kısıtlama bulunmamaktadır.
 
Soru : Verilerim silindi ne yapabilirim? Veriler sırf bizden ücret almak için, bizi zor duruma düşürmek için silinmiş olabilir mi? ücret neyse öderiz, verilerimizi geriye kurtarın yeter.
Cevap : Ücretsiz sunulan yazılımların bazılarında yedekleme sistemi bulunmakta, bazılarında yedekleme sistemi bulunmamaktadır. Yedekleme sistemi olan yazılımların bu modüllerini kesinlikle kullanınız. alınan yedekleri cd/dvd veya taşınabilir bir diskte ayrıca saklayınız. veri tablolarının bozulması, veya yanlışlıkla programı silmeniz gibi durumlarda yedeklerden faydalanabilirsiniz. Programların hiçbirisinde gizlice veri silmek veya verilere zarar vermek gibi işlemler söz konusu olamaz. Yedek aldığınız sürece ve alınan yedekleri geriye yüklemeyi yapabildiğiniz sürece herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.
 
Soru : Ücretsiz yazılımlar için teknik destek alabilirmiyim?
Cevap : Ücretsiz yazılımlar için telefon desteği / uzak masa üstü desteği alımı için sözleşme + fatura karşılığı yıllık teknik destek paketi satın alabilirsiniz.
 
Soru : Nasıl oldu bilmiyorum verilerim silindi, verilerime ulaşamıyorum ne yapmalıyım?
Cevap : Birinci bölümü atlıyorum. Zira bilgisayarı nasıl kullandığınız ve kaç kişi kullandığınızı bilemiyorum. Eğer elinizde yedek yoksa, sabit disk'den silinmiş veya zarar görmüş dosyaları kurtarma programlarında çareyi arayabilirsiniz. Google'da ara : veri kurtarma programı
 
Soru : Ücretsiz yazılımları ücretli satabiliriz? ne dersiniz?
Cevap : Şimdilik gerek yok, teklifinize teşekkürler.
 
Soru : Ücretsiz sunduğunuz yazılımlara telefon desteği vermelisiniz, daha neden yayınlıyorsunuz kardeşim, silin programları, insanları sıkıntıya sokmaya hakkınız yok, sorun oluyor arıyoruz "ücretsiz yazılımların telefon desteği yok"  nekadar da para gözsünüz yahu, bir de hemşerimsizin, trabzonlu olduğum için utanıyorum.
Cevap : Ücretsiz programlara forum'dan zaten destek verilmekte. hem ücretsiz hemde sınırsız destek YOK arkadaşım.
 
Soru : Ufak bir sorum olacaktı, ücretsiz programlara telefon desteği verilmiyor yazısını okudum ama yine aradım.
Cevap : Ücretsiz programlara forum'dan teknik destek verilmektedir (Bu grup, forum.datakent.com'a girip bakmamış. Şu okumama sorununu bir çözemedik gitti).
 
 
Sayın Kullanıcı;
Datakent Bilgisayar Yazılım LTD. STI., ileride doğabilecek sorunlardan dolayı hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Yukarıda bulunan soruların tamamı kullanıcılar tarafından bizzat sorulmuş sorulardan derlenmiştir. Kullandığınız programın yedeğini sıklıkla almayı ihmal etmeyiniz.
 
Ücretsiz yazılımlar için bizi maddi olarak destekleyebilirsiniz...
 
Hazırlayan : Datakent Bilgisayar Yazılım ( Yayınlama: 08.01.09 Güncelleme: 01.01.16 11:05)