Giriş Ürünler Hizmetler Forum Datakent
  ETA SQL Mobil for Android v7.0

:ETA SQL Mobil [16-10-2020]


ETA SQL Mobil Download   |   ETA SQL Mobil Ekran görüntüleri

ETA SQL Mobil
ETA SQL Mobil, ETA SQL için geliştirdiğimiz ETA Websis ile entegre çalışan Android tabanlı uygulamadır. Sıcak satış veya soğuk satış yapan saha personeli için tasarlanmıştır. Online/Offline çalışabilme özelliğine sahiptir. Kablosuz termal ve kablosuz dotMatrix yazıcılarla tam uyumluluk için Android platformu tercih edilmiştir. Yazıcı çıktısı gerekmeyen kullanıcılar iOS platformunda çalışan arabirimimizi tercih edebilirler.

ETA SQL Mobil ile kısaca ne yapabilirsiniz:
1. Nakit, Çek, K.kartı tahsilatı yapabilir, tahsilat fişi çıktı alabilirsiniz
2. Müşteri Siparişi alabilirsiniz, sipariş fişi çıktı alabilirsiniz
3. Satış Faturası girebilir ve çıktı alabilirsiniz
4. Yazıcı çıktısı için Bluetooth destekli Termal ve DotMatrix yazıcı tercih edebilirsiniz
5. Yetkiniz dahilindeki cariler ile ilgili rapor alabilirsiniz
  * Cari Özet Raporlar
  * Cari Ekstre
  * Stoklu Cari Ekstre
  * Tahsilat Raporu
  * Çek/Senet Raporları
  * Yakın zamanda fatura kesilmemiş cariler
  * Yakın zamanda sipariş alınmamış cariler
  * Yakın zamanda tahsilat alınmamış cariler
  * Cari adres detayları ve harita üzerinde gösterim
6. Güncel stok ve cari bilgilerini sunucudan istediğiniz zaman eşleştirebilirsiniz
7. Barkod destekli seri stok seçimi yapabilirsiniz (gramajlı barkod desteği vardır)
8. Yetki dahilinde, yeni Stok tanımı veya cari tanımı yapabilirsiniz
9. Rut (route) takibi, cariler için günlük ve hatırlatma/uyarı sistemi
10. Konuşma Tanıma teknolojisini kullanan "Sesli Komut Sistemi"
11. Sayım Fişi (Barkod destekli veya manuel kullanım)
12. Stok resim kataloğu (Offline stok resim gezgini)

ETA SQL Mobil android uygulaması cihaza ilk kurulup açıldığında, kişinin ETA Websis'e tanımlanmış kullanıcı bilgileri ile sisteme girmesi istenmektedir. Sonrasında web servis aracılığı ile yetkileri kontrol edilmekte, yetkileri dahilinde; Cari Tanımları, Stok Tanımları, Stok Birim Tanımları, Stok Depoları, Stok Fiyat Tanımları, Cari ve Stok Fiyat Bağlantı Bilgileri, Stok Barkod Tanımları, Çıktı işleminde kullanılabilecek tahsilat, sipariş ve fatura şablonları android tarafına çekilmektedir. Ve en öenmlisi, 9internet bağlantısı olmadığında* dahi bu bilgilerle pazarlamacının *detaylı raporlar* haricindeki tüm işlemleri yapması sağlanmaktadır.

Tahsilat alma, sipariş hazırlama veya fatura hazırlama işlemlerinde direkt sunucuya bağlantı *sağlanmamaktadır*. Buda pazarlamacının hızlı bir şekilde işlem yapmasına olanak sağlamaktadır.

Sistem kullanıcı tarafından istenildiği zaman sunucu ile eşleştirilebilmektedir. Bu eşleştirme ile yukarıda sıralanmış modüllere ait veriler tekrar android tarafına aktarılabilmektedir. Ayrıca senkronizasyon için maksimum saat sınırıda konulabilmekte ve bu süre dolduğunda sistemin otomatik sunucuya bağlanıp verileri güncellemesi sağlanabilmektedir. Otomatik güncelleme kontrolü kullanıcının sisteme giriş anında denetlenmektedir.

Benzer şekilde kullanıcının girdiği verilerin (tahsilat, sipariş, fatura) sunucuya göderimide yine webservis üzerinden yapılmaktadır. Bu işlemde veri alımı gibi kullanıcı tarafından tetiklenebildiği gibi uygulama tarafından da otomatik denetlenmektedir. Bu işlem içinde yine maksimum saat ayarlaması mevcuttur. Otomatik gönderi kontrolüde yine sisteme giriş esnasında yapılmaktadır ve kullanıcıdan onay alınmaktadır.

Android tarafında cari ile ilgili raporlarda alınabilmektedir. Bu raporlar;
1. Cari Özet Rapor
2. Cari Ekstre
3. Stoklu Cari Ekstre
4. Tahsilat Raporu
5. Çek/Senet Raporları
6. Yakın zamanda fatura kesilmemiş cari listesi
7. Yakın zamanda sipariş alınmamış cari listesi
8. Yakın zamanda tahsilat alınmamış cariler

Ayrıca; android tarafında yetkilendirme kontrolleride mevcuttur. ETA Websis tarafında kullanıcıya atanmış yetkiler android tarafında da kullanıcıya uygulanmaktadır. Bu yetkiler form bazlı ve cari bazlı yetkilerdir. Eğer bir kullanıcıya "A Ltd,B A.Ş.,C Ltd,...." carilerle çalışabilme yetkisi verilmiş ise, kullanıcı android tarafında yalnız bu cari kartlarını görebilmektedir. Sunucudan cari kartlar android tarafa aktarılırkende yalnızca yetkisi dahilindeki bu cari kartlarını sistem kendi tarafına almaktadır.

Pazarlamacının android cihazdan girdiği veriler sunucuya gönderildiğinde, sunucu tarafından üst yetkili bir kullanıcının ETA Websis'e login olup bu işlemleri onaylayıp ETA SQL'e aktarması veya iptal etmesi gerekmektedir. Mobil taraftan gelen veriler onaylanmadan önce yetkili üst kullanıcı kayıtlar üzerinde değişiklik yapabilmektedir.
Keywords: ETA SQL Mobil, ETA Mobil, ETA SQL Android, ETA SQL Web
  Datakent | Ana Sayfa | Ücretli Programlar | Ücretsiz Programlar | Site Haberler | İletişim | Datakent Forum | Twitter | Youtube
[ DATAKENT ® Tescilli Bir Markadır. Sitedeki tüm bilgiler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. ]
[ TPE | TSE 13298 | TSE-HYB | ISO 9001:2008 ]
[ GSM: (+90) 532 587 52 30